,,Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi." Tomasz Rybak

08 kwietnia 2018 09:35 | Aktualności

Teatrzyk u Maksa

Dnia 5 kwietnia 2018r.  nasza klasa III wybrała się w odwiedziny do naszego kolegi Maksa.  Po pierwszej lekcji pani wychowawczyni powiedziała, że ma dla nas niespodziankę. Bardzo byliśmy ciekawi, o co chodzi. Niespodzianką okazał się wyjazd do Maksa. Ucieszyliśmy się bardzo, bo dawno nie widzieliśmy naszego kolegi. Po przerwie wszyscy staliśmy gotowi do wyjścia. Zajęliśmy miejsca w autobusie i ruszyliśmy do Sławna.

Na miejscu powitała nas pani Małgorzata – mama Maksa. Mogliśmy pospacerować po ogrodzie i przyjrzeć się pierwszym oznakom wiosny – kwitnącym krokusom. Kiedy weszliśmy do domu, czekała nas kolejna niespodzianka. Okazała się, że gośćmi Maksa są aktorzy Teatru Władca Lalek ze Słupska. Rozpoczęło się przedstawienie, które opowiadało historię małego kurczaczka i jego mamy, a także przebiegłego lisa i małej myszki. Bardzo nam się podobało, nagrodziliśmy aktorów brawami i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem pani Małgosia zaprosiła nas na smakowitą ucztę, czyli na pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Zostaliśmy poczęstowani również słodyczami i napojami. Następnie przyszedł czas na pożegnanie się z Maksem.

Podziękowaliśmy za miło spędzony czas w domu Maksa, Poli i ich rodziców. Odjechaliśmy machając na do widzenia.

Martyna Poborska

Klasa III