02 października 2017 20:12 | Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła po raz trzeci w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały kilka dni. Uczniowie od poniedziałku dekorowali klasy, szkolne korytarze i przygotowywali plakaty. Podczas przerw przepytywali siebie nawzajem. Na lekcjach matematyki aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia i dzielenia. W czwartek liderzy z klasy VII – Aleksandra Jelonek, Oliwia Koszal, Andżelika Wilińska, Oliwia Placek i Hubert Majchrzak wraz z nauczycielem matematyki – Dorotą Miszczyk udali się do Gimnazjum w Sławsku, aby sprawdzić jak dorośli oraz gimnazjaliści znają tabliczkę mnożenia. W piątek wszyscy uczniowie mogli przystąpić do egzaminu, aby zdobyć Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Komisję egzaminacyjną tworzyli uczniowie klasy VII. Wszyscy świetnie się bawili.

Dorota Miszczyk

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017