14 czerwca 2017 23:39 | Aktualności

Przedszkolaki czytelnikami

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej w Bobrowicach. Z wielkim zainteresowaniem i z zaciekawieniem oglądały książki, miały możliwość zadawania pytań dotyczących pracy w bibliotece - zapoznały się  z zawodem  bibliotekarza. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, o co nas proszą książki. Oglądały księgozbiory szkolnej  biblioteki. Na zakończenie każdy otrzymał od Pani piękne zakładki  do  książek. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W grupie przedszkolnej wprowadziliśmy  „bajko czytanki” - zajęcia z cyklu „rodzice - dzieci”. W poniedziałek   zaprosiliśmy mamę  Jarka -   Panią Monikę Zwierzak do przeczytania dzieciom bajki.  Mama spisała się na medal...!!!  Pięknie przeczytała, a dzieciom bardzo się spodobało. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. DZIĘKUJEMY!

Spotkania z bliskimi na terenie przedszkola jest elementem integracji obu środowisk i dużym przeżyciem dla dzieci. Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania dzieciom bajek. Dzieci czekają  z niecierpliwością na kolejne spotkanie  z ciekawą książką…….ZAPRASZAMY!

Agnieszka Mielczarek

Przedszkolaki czytelnikami