Bezpiecznych wakacji!

Aktualności

31 marca 2017 13:49 | Aktualności

Wiosna w lesie

Dzisiaj całą naszą klasą i koleżankami i kolegami z klasy II wybraliśmy się do lasu.

Pogoda nie była najpiękniejsza, jednak nie mieliśmy zamiaru zrezygnować z wycieczki. W lesie czekał już na nas pan leśniczy. Pierwsza ciekawostką było to, jak pan leśniczy pokazał nam mrowisko. Włożył tam chusteczkę i każdy z nas mógł ją powąchać, jak pachnie. Pachniała ona octem.  Widzieliśmy dużo małych drzewek, które miały posmarowane czubki jakąś białą farbą, żeby odstraszyć zwierzęta, aby tych drzewek nie zjadały. Idąc dalej zobaczyliśmy obdarte drzewo. Nasza pani myślała, że to robaki obgryzły tę korę, ale pan leśniczy powiedział, że to jeleń zrobił swoimi zębami, bo ją obgryzł. Było też duże złamane drzewo, na którym rosły duże huby. W lesie było tak spokojnie, szumiał delikatnie wiatr, ptaszki ładnie ćwierkały.

Na koniec udanej wycieczki każdy dostał od pana leśnika książkę.  

 

Maja Szymańska, kl. III

 

 

            Wybraliśmy się do lasu z całą naszą klasą i klasą II. Oczywiście z panią wychowawczynią i panią Oleś.

            Po dotarciu do lasu spotkaliśmy się z panem leśnikiem. Na początku leśnik pokazał nam las, który sadziła też nasza pani Sylwia. Zauważyłem, że w lesie jest już wiosna. Jest bardzo ładnie, trawa jest zielona, drzewa mają pąki i ptaszki pięknie śpiewają. Zobaczyłem też drzewo, które było obgryzione przez sarny. Widziałem duże mrowisko. Potem pan leśnik tłumaczył nam, że na nowo posadzonych drzewach, ich pączki na czubkach muszą być posmarowane specjalną maścią, aby zwierzęta ich nie obgryzały.

            Na koniec widzieliśmy drzewo, które zaatakował grzyb i miało ponad 250 lat. Potem otrzymaliśmy od pana leśnika książeczkę o pracy leśników. Będziemy mieli fajną pamiątkę z wyprawy do lasu, bo pani Oleś robiła zdjęcia. Bardzo lubię takie wyprawy, które organizuje nasza pani Sylwia. Można się bardzo dużo dowiedzieć i nauczyć.

 

Marcel Siwiuk, klasa III

 

Przeczytano: 266 razy. Wydrukuj|Do góry

Wiosna w lesie