05 lutego 2017 12:22 | Aktualności

Lekcje klasy III ze strażą leśną

Uczniowie klasy III chętnie zgłębiają swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci, na cyklicznych zajęciach, spotykają się z pracownikami straży leśnej Nadleśnictwa Sławno. We wrześniu uczniowie pojechali do lasu, gdzie uczyli się rozpoznawania grzybów, drzew, poznali warstwy lasu i ich mieszkańców. Pod czujnym okiem leśników, rodziców i wychowawczyni udało się uzbierać sporo grzybów, oczywiście tylko jadalnychŚmiech. W ramach akcji Sprzątania Świata leśnicy z wychowawczynią zorganizowali dla uczniów konkurs plastyczny ,,Drugie życie odpadów”.  Należało zaprezentować pracę wykonaną z materiałów, które można uznać za śmieci. Leśnicy nagrodzili uczestników konkursu. Tematem październikowej lekcji z leśnikami było życie i zwyczaje dzików. Zrozumienie wielu ciekawostek ułatwiły uczniom filmy, które zaprezentowali leśnicy, W listopadzie uczniowie dowiedzieli się od leśników jak wyglądają przygotowania zwierząt do zimy, które zwierzęta gromadzą zapasy, a które zasypiają. Styczniowe zajęcia pod hasłem ,,Dokarmiamy zwierzęta”, odbyły się w Zielonej Szkole. Klasa III oraz zaproszona klasa II obserwowała tropy na śniegu, poznała sposoby dokarmiania leśnych zwierząt, dowiedziała się, co to jest i  jak wygląda lizawka. W spotkaniach udział brali rodzice uczniów.

Uczniowie wraz z wychowawczynią mają nadzieję, że lekcje z leśnikami, które będą prowadzone w drugim semestrze, również dostarczą wszystkim wiele wiedzy połączonej z dobrą zabawą.

Sylwia Wronkowska

Dokarmianie zwierząt 2017