21 grudnia 2016 23:16 | Aktualności

Spotkanie przy choince

Tradycyjnie w Gminie Sławno przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się Spotkanie przy choince, w którym uczestniczą wszystkie gminne szkoły. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Bobrowicach, a gospodarzem była nasza szkoła. Oprócz uczniów i ich opiekunów na spotkanie przybyli dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak,  ks. Grzegorz Ciszek, Przewodnicząca Rady Gminy Sławno Marta Hołowata, Kierownik Referatu Oświaty Gminy Sławno Agnieszka Gniewczyńska, Radny Gminy Sławno Władysław Więcek, Sołtys Sołectwa Bobrowice Agata Ozdoba oraz pani Beata Rojek przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Sławnie.  Na początku pani dyrektor Małgorzata Sałusz złożyła wszystkim zebranym życzenia. Do życzeń przyłączył się ksiądz Grzegorz Ciszek proboszcz parafii Malechowo. Kolejne były jasełka wystawione przez naszych uczniów z klas IV – VI. Następnie odbyło się wręczenie, pod przewodnictwem pani Agnieszki Czarnuch,  nagród i dyplomów dla laureatów Konkursu Urzędu Gminy Sławno na najładniejsza kartkę bożonarodzeniową.  W dalszej części uroczystości rozpoczęło się kolędowanie – występy uczniów gminnych szkół. Na zakończenie pojawił się miły gość – Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom i młodzieży paczki. Podczas spotkania na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów: pyszne pierogi, barszczyk i smaczne domowe ciasta.

Dziękujemy pani Izabeli Zwierzak,   pani  Irenie Kotarskiej oraz pani Ewelinie  Szada - Borzyszkowskiej  za pomoc w organizacji uroczystości.

Spotkanie przy choince