10 listopada 2016 20:46 | Aktualności

trudniej dla niej pracować
   jeszcze trudniej umrzeć,
   a najtrudniej cierpieć.”

Te słowa wyrył więzień na ścianie katowni Alei Szucha w Warszawie, a stały się one myślą przewodnią akademii zorganizowanej w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony wszystkim poległym w obronie niepodległości . Bohaterom powstania kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego, a także bohaterom walk narodowowyzwoleńczych I i II wojny światowej oraz ofiarom z czasów PRL-u. Ich śmierć nie poszła na marne, a wpisała się w ciąg wydarzeń , które krok po kroku doprowadziły do niepodległości. Piękną patriotyczną poezją i pieśnią dzieci postawiły kolejny pomnik – nieśmiertelną pamięć bohaterom naszej ojczyzny, tym, których znamy z imienia i nazwiska oraz tych bezimiennych, cichych.
       Dziękuję Uczniom, Rodzicom, Gościom, Koleżankom za wspólne świętowanie i aktywny udział w akademii szkolnej oraz pomoc w jej przygotowaniu.

Maria Żebrowska

Święto Niepodległości 2016