03 października 2016 20:16 | Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

30 września 2016 roku nasza szkoła uczestniczyła po raz drugi w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwają kilka dni. Uczniowie od poniedziałku dekorowali klasy, szkolne korytarze i przygotowywali plakaty. Na lekcjach matematyki uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia i dzielenia w formie zabaw: ,,Hasło dnia”, ,,Matematyczny egzamin”, rozwiązywali matematyczne rebusy i krzyżówki. W piątek mogli przystąpić do egzaminu, aby zdobyć dyplom Experta Tabliczki Mnożenia. Komisję egzaminacyjną tworzyli uczniowie klasy V i VI. Wszyscy świetnie się bawili.

Ewa Kruk

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016