08 września 2016 19:45 | Aktualności

Narodowe czytanie ,,Quo vadis"

Na tegoroczną akcję ,,Narodowe czytanie" wybrano powieść historyczną ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 to szczególna data dla autora, gdyż jest to 170 rocznica jego urodzin, 100 rocznica śmierci, 110 rocznica przyznania mu nagrody Nobla, a także 120 rocznica książkowego wydania ,,Quo vadis".

Tegoroczną akcję ,,Narodowe czytanie" w naszej gminie patronowała Biblioteka Publiczna Gminy Sławno w Żukowie. W poniedziałkowy poranek w naszej szkole fragment książki ,,Quo vadis" przeczytał uczniom dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury – Arkadiusz Sip. Następnie, jak co roku, dla uczniów klas IV – VI odbył się konkurs głośnego czytania  wybranych fragmentów lektury. Laureatką konkursu została uczennica klasy VI – Michalina Poborska.

Maria Żebrowska

Narodowe czytanie 2016