24 maja 2016 23:04 | Aktualności

Wycieczka do Torunia

20 maja 2016 roku uczniowie klas II – VI udali się na wycieczkę do Torunia.

Toruń jest w kraju jednym z największych ośrodków naukowych i kulturalnych. W 1997 roku toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, a w 2017 roku Starówkę wpisano na listę 7 Cudów Polskich.

Wizyta uczniów w Toruniu rozpoczął seans filmowy w Planetarium. Następnym punktem programu był spacer i zwiedzanie Starego Miasta: Łuk Cezara, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Brama Żeglarska, pomnik Kopernika, Krzywy Dom. Podczas zwiedzania towarzyszył nam przewodnik, który przekazywał wiele cennych informacji. Dużą atrakcją była wizyta w jedynym w Europie  Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie – przygotowali, wypiekali i dekorowali tradycyjne pierniki. Dzieci miały okazję zapoznać się ze średniowiecznym warsztatem rzemieślniczym.

Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

Ewa Kruk

Wycieczka do Torunia