14 maja 2016 17:42 | Aktualności

Pokaz strażaków i ratowników medycznych

13 maja 2016 roku jest dniem, który na długo zostanie w pamięci uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. Tego dnia, z samego rana, na boisku szkolnym pojawili się strażacy w wozach strażackich. Towarzyszył im zespół medyczny Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

Podczas spotkania ze strażakami dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka oraz przekonały się, że narzędzia ratownicze i wyposażenie wozów służy nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do różnych innych akcji ratowniczych. Uczniowie mogli przekonać się ile waży mundur strażaka oraz jak widzi strażak  po założeniu hełmu. Na młodszych dzieciach duże wrażenie zrobił pokaz lania wody oraz pobyt w wozie strażackim. W pokazie brały udział pojazdy z OSP Bobrowice oraz gościnnie pojazd z PSP Sławno.

Zespół medyczny ZSA przeprowadził pokaz pierwszej pomocy. Uczniowie poznali pozycję czterokończynową, resuscytację, pozycję boczną bezpieczną, postępowanie w przypadku zakrztuszenia.  Po pokazie wszystkie dzieci mogły pod okiem instruktorów wykonać resuscytację na manekinie oraz poćwiczyć ułożenie pozycji bocznej bezpiecznej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez strażaków z OSP Bobrowice, byłych absolwentów naszej szkoły, którym bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie z ludźmi, którzy ratują innym życie.

Dziękujemy również strażakom PSP Sławno oraz zespołowi medycznemu ZSA.

Straż pożarna w szkole