29 kwietnia 2016 22:39 | Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja jest dniem Konstytucji Narodowej, która została uchwalona w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Powstała ,,dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic” – jak czytamy we wstępie. Była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. Istotne w wychowaniu młodego pokolenia jest ukazanie historii własnego kraju. ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” – Jan Paweł II.

Apel poświęcony Konstytucji 3 maja, który odbył się w naszej szkole został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Marii Żebrowskiej, Ewy Kruk i Anny Berlińskiej. Starsi uczniowie przedstawili, w formie inscenizacji słowno – muzycznej, swoim młodszym kolegom, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważnym wydarzeniem dla Polski było uchwalenie Konstytucji.

Święto Konstytucji 3 Maja