24 marca 2016 01:13 | Aktualności

Warsztaty w Swołowie

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie I klasy mieli niecodzienne zajęcia. Przed świętami wielkanocnymi udali się do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na warsztaty lepienia w glinie.

Najpierw maluchy wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej zastosowania gliny w budownictwie, poznały różne techniki lepienia i formowania gliny. Potem odbyło się ,,spotkanie z ptakami” – dzieci rozmawiały o ptakach, rozpoznawały ich odgłosy. Następnie, przy zamkniętych oczach, słuchając śpiewu  ptaków dzieci wyobrażały sobie swój pobyt w lesie i swojego ptaszka, którego później wykonywały pod kierunkiem pani prowadzącej. Oprócz ptaszków dzieci wykonały jeszcze  wielkanocne zajączki oraz postacie według własnych pomysłów. Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą legendę związaną ze Swołowem ,,Trzy pierścienie”. Zajęcia sprawiły wszystkim dużą radość i bez wątpienia pozostaną na długo w pamięci maluchów.

Swołowo