21 marca 2016 21:54 | Aktualności

Powitanie Wiosny

Uczniowie szkoły wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego w dniu 21 marca, zgodnie z tradycją, pożegnały Zimę i przywitały Wiosnę. Dzień ten był pełen atrakcji. Na początku odbył się konkurs na wiosenne nakrycie głowy. Komisja nie mogła się zdecydować na wybór najładniejszych nakryć, ponieważ wszystkie były ciekawe, pomysłowe i kolorowe. Po burzliwych obradach, jury pierwsze miejsce przyznało Klaudii Rosie (kl. IV), drugie miejsce przypadło Magdzie Szymańskiej (oddział przedszkolny), a trzecie miejsce zdobyło nakrycie Nikoli Kryściak (kl. IV). Wyróżnienia otrzymali: Mirek Jakubowski (kl. V), Julia Poborska (kl. VI) oraz Lena Szeffler (kl. I). Następnie odbył się konkurs mini playback, w którym bezkonkurencyjne okazały się siostry SzymańskieOla (kl. II) i Magda (oddział przedszkolny). Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki udali się w przemarsz barwnym korowodem po wiosce. Na czele pochodu szli uczniowie najstarszej klasy z Marzanną, a całość zamykali uczniowie klasy III z wiosennym symbolem – Gaikiem. Po powrocie do szkoły nastąpiło spalenie Zimy – Marzanny. Na zakończenie na dzieci czekały kiełbaski z grilla, które wszyscy z apetytem zjedli.

Powitanie wiosny 2016