16 lutego 2016 21:43 | Aktualności

Sprawdzian klasy VI

W bieżącym roku szkolnym sprawdzian po szkole podstawowej odbędzie się 5 kwietnia 2016 r. wg poniższego harmonogramu:

część 1 – język polski i matematyka – godz. 9:00

część 2 – język obcy nowożytny – godz. 11:45

Dodatkowym terminem sprawdzianu jest 2 czerwca 2016 r., godzina 9.00 (część 1) oraz godz. 11.45 (część 2)

Drodzy szóstoklasiści!

Przed Wami niedługo sprawdzian ucznia kończącego szkołę podstawową.

Oto rady, które mogą wam pomóc podczas sprawdzianu.

Jak przygotować się do sprawdzianu?

1. Pracuj systematycznie.

2. Ćwicz rozwiązywanie testów – oswoisz się z formą testu i nabierzesz potrzebnej wprawy.

3. Dużo czytaj – utrwalisz poprawną pisownię, interpunkcję i ortografię.

4. Poćwicz wykonywanie działań matematycznych.

Jak postępować w dniu sprawdzianu?

1. Zjedz w domu lekkie śniadanie – Twój mózg potrzebuje energii. Głód nie pozwoli Ci się skupić na pracy.

2. Ubierz się w galowy strój – jest to ważny dzień w Twoim życiu.

3. Zabierz wszystkie potrzebne przybory: długopis (lub piór) z czarnym tuszem (atramentem), linijka do pierwszej części sprawdzianu.

4. Przyjdź do szkoły co najmniej pół godziny przed sprawdzianem. Przyjście na ostatnią chwilę zwiększy stres i możesz nie wykazać się w pełni swoimi umiejętnościami.

Jak rozwiązywać testy?

1. Gdy otrzymasz arkusze sprawdzianu, słuchaj uważnie instrukcji nauczyciela i postępuj zgodnie z nimi.

2. Uważnie zakoduj pracę.

3. Przed przystąpieniem do pracy, wykonaj kilka głębokich oddechów i pomyśl, że jesteś dobrze przygotowany do sprawdzianu i na pewno poradzisz sobie z zadaniami.

4. Czytaj dokładnie polecenia do zadań, zwracaj uwagę na szczegóły. W poleceniach znajdziesz wskazówki do rozwiązania zadania.

5. Uważnie czytaj tekst sprawdzianu – większość odpowiedzi znajduje się w jego treści.

6. Rysunki, jeżeli trzeba, wykonuj długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

7. Odpowiadając, skup się na tym, o co jesteś pytany – tylko to jest ocenianie. Chwalenie się dodatkową wiedzą jest stratą czasu, nie otrzymasz za to dodatkowych punktów.

8. Rozwiązanie testu zaczynaj od zadań, które wydają Ci się łatwe. Sukces przy rozwiązaniu łatwiejszych zadań podniesie Twoją samoocenę i nabierzesz ochoty na zmagania z zadaniami trudniejszymi.

9. Dbaj o staranność i estetykę zapisu, pisz w wyznaczonych miejscach.

10. Pracuj intensywnie, wykorzystaj maksymalnie czas przeznaczony na sprawdzian, pokaż swoje umiejętności najlepiej jak potrafisz. Ale uważnie pilnuj czasu, jaki pozostał Ci na napisanie sprawdzianu.

11. Pracuj samodzielnie, nie ściągaj i nie pozwalaj, aby inni ściągali od Ciebie.

12. Nie zadawaj nauczycielowi pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

13. Nie przeszkadzaj innym uczniom.

14. Zgłoś nauczycielowi jeżeli poczujesz się źle.

15. Jeżeli skończysz rozwiązywać zadania przed upływem wyznaczonego czasu, zgłoś to nauczycielowi, podnosząc rękę.

POWODZENIA!Śmiech