17 października 2015 10:03 | Aktualności

Rekord Guinnessa pobity !!!!!!

Uczniowie szkoły przyłączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej, która została zorganizowana w ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy ratować”.  Data bicia rekordu została wybrana nieprzypadkowo, gdyż dzień 16 października jest  ,,Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”, a Fundacja WOŚP chciała poprzez organizację akcji, pokazać całej Europie, że polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

Przed godziną 12.00 grupa 30 uczniów naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, aby przyczynić się do pobicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Fantomy przygotowane, uczniowie również, połączenie internetowe z Jurkiem Owsiakiem także gotowe  – pozostało więc tylko odliczanie: 10, 9, 8…… 1 start!!! Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęli prowadzenie resuscytacji. Wielka chęć osiągnięcia celu, czekanie na ,,moja kolejkę”  i pół godziny minęło błyskawicznie. Końcowe odliczanie i … jest… koniec … biliśmy rekord wspólnie z innymi. Jeszcze chwila niepewności i ogłoszenie, że udało się. Rekord został pobity!!!  Radość uczniów, że się udało, że byliśmy uczestnikami wspaniałej akcji, że mamy wpływ na ustanowienie rekordu,  jest ogromna.  Na zakończenie  każdy uczestnik otrzymał od WOŚP Apteczkę Małego Ratownika, w której mógł znaleźć maseczkę do wdechów, koc termiczny, bandaż, rękawiczki, startery play, oraz ulotki.

Istotne jednak w tym wszystkim jest to, co powiedział o akcji prezes zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak: Najważniejsze jest to, że tysiące osób z całej Polski, że setki instytucji, podjęło się zadania propagowania wiedzy o pierwszej pomocy.

Organizatorkami akcji bicia rekordu w naszej szkole  były pani Elżbieta Oleś oraz pani Bożena Krystjańczuk, które serdecznie dziękują uczniom za zaangażowanie, a Panu Stanisławowi Mielczarek dziękują za pomoc w technicznej obsłudze akcji.

#UczymyRatować

Rekord Guinnessa